1/5 użytkowników Windows XP nie ma pojęcia o zakończeniu wsparcia

Microsoft zakończył wsparcie dla Windowsa XP dokładnie tydzień temu. Użytkownicy tego systemu muszą zatem na własną rękę zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera. Problem w tym, że spora część z nich nie jest w ogóle świadoma zaistniałej sytuacji.

Według sondażu przeprowadzonego przez Avast, aż 21% użytkowników Windowsa XP nie ma w ogóle pojęcia o zakończeniu wsparcia, pomimo wcześniejszych powiadomień ze strony Microsoftu. Ponadto, aż 27% użytkowników nie planuje żadnej zmiany w związku z zaistniałą sytuacją.

Zaledwie 15% aktualnych użytkowników nosi się z zamiarem migracji na nowszy system operacyjny. Tylko 5% zdecydowało się na kupno nowego zestawu komputerowego, gdyż ich aktualny sprzęt nie spełnia obecnych wymagań systemowych.

Według najnowszych danych dostarczonych przez Net Applications, system Windows XP wciąż jest zainstalowany na 28% wszystkich komputerów na całym świecie. Problem niezabezpieczonego systemu operacyjnego jest zatem poważny. Warto pamiętać, że w przypadku dalszego korzystania z Windows XP, należy zadbać o aktualne oprogramowanie antywirusowe.

Ze względu na zakończenie wsparcia Windowsa XP, w sieci można znaleźć tematyczne poradniki, w których wyjaśniono kwestie zabezpieczenia komputera przed złośliwym oprogramowaniem.

Źródło: Avast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *