167 mld minut rozmów przez Skype w 2012 roku

Skype jest najpopularniejszym na świecie serwisem telefonii internetowej. Według najnowszych badań, usługa jest na tyle popularna, że połączenia międzynarodowe dokonane przez Skype są równoważne jednej trzeciej wszystkich międzynarodowych połączeń telefonicznych. Według danych z raportu TeleGeography, długość wszystkich rozmów via Skype zwiększyła się w 2012 o zawrotną sumę 51 mld minut, osiągając łącznie wynik 167 miliardów minut.

Oznacza to 44-procentowy wzrost w skali roku. Jak wynika z badania, gdyby wliczyć rozmowy przez Skype do wszystkich rozmów telefonicznych, międzynarodowy ruch telefoniczny wzrósłby w zeszłym roku o 13 procent. Gdy porównamy 44-procentowy przyrost rozmów przez Skype z wynikami uzyskanymi przez firmy telekomunikacyjne, okazuje się, że wolumen zmiany minutowej serwisu VoIP jest “ponad dwukrotnie wyższy niż wzrost osiągnięty przez wszystkich operatorów telekomunikacyjnych na świecie”.

Warto przy tym wspomnieć, iż 40 procent ruchu przez Skype obejmuje rozmowy wideo, co oznacza, że serwis nie musi być identyfikowany jako konkurencja dla operatorów GSM.

Na podsumowanie raportu, warto wspomnieć, iż popyt na usługi telefoniczne nie spadł, jednak jego wzrost wykazuje trend malejący. Inaczej w przypadku Skype i podobnych usług – takich jak Google Voice. Popyt na te usługi będzie rósł w szybkim tempie. Microsoft może odtrąbić kolejny sukces. Zresztą, kto się dziwi temu, że darmowa (po części) usługa wygrywa z płatnymi połączeniami telefonicznymi?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *