Firefox dla Windows 8 w kanale Nightly

Pierwszą wersję preview Firefoksa dla interfejsu Windows 8 “Modern” opublikowano w październiku 2012 roku. Po czterech miesiącach dyrektor Mozilli ds. Firefoksa Asa Dotzler ogłosił udostępnienie nowego Firefoksa w kanale Nightly. Użytkownicy kanału testowego będą mogli skorzystać z przeglądarki wykorzystując pełne możliwości urządzeń z Windows 8.

Dotzler mówi, że chociaż zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, jaki czeka zespół, już teraz jest przekonany, że ta wersja Firefoksa jest gotowa do testów wśród szerszej publiczności. W tytulaturze nowej wersji Mozilla oficjalnie odnosi się do pierwotnej nazwy interfejsu użytkownika systemu Windows 8. Microsoft zaprzestał korzystania z tej nazwy w 2012, rzekomo w wyniku zastrzeżeń zgłoszonych przez niemiecką sieć detaliczną Metro AG.

Wersja Firefox wydana w kanale Nightly jest aktualizowana raz dziennie i można ją pobrać z witryny internetowej Firefox Nightly. Użytkownicy, którzy chcą przetestować nowe wydanie na urządzeniu z Windows 8, ale preferują rzadsze aktualizacje, mogą spodziewać się dodania przeglądarki do kanału Aurora w najbliższy wtorek. Instalując wersję Nightly, należy mieć na uwadze, że wczesna wersja rozwojowa jest oprogramowaniem testowym i może zawierać błędy.

Źródło: Heise

One thought on “Firefox dla Windows 8 w kanale Nightly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *