32 tablety z Windows 8 w 2012 roku?

System Windows 8 z interfejsem Metro, który zaprojektowano z myślą o ekranach dotykowych, ma być poważnym argumentem Microsoftu w walce o udział na rynku tabletów. Wygląda na to, że nowy system i jego “dotykowe” funkcje, stanowią wabik dla producentów spragnionych sukcesu na zdominowanym przez Apple rynku. Szykuje się zatem wiele realizacji tabletów z Windows 8, w różnych przedziałach cenowych.

Cytując anonimowe źródła, portal DigiTimes twierdzi, że w 2012 roku pojawią się aż 32 tablety z systemem Windows 8. Pierwsze modele mają zostać wydane przez HP, Dell, Lenovo, Acer, Asus i Toshiba. Zgodnie z treścią artykułu, Lenovo i Acer wydadzą urządzenia, w przedziale cenowym między 300 a 1.000 dolarów. Oprócz tego, powinny się pojawić także urządzenia w cenie poniżej 300 dolarów.

W artykule dowiadujemy się również, że wersja Windows x86 może się ukazać już we wrześniu, wraz z Windows RT, wersją systemu przygotowaną na urządzenia z architekturą ARM. Szykuje się interesujące starcie. Microsoft i Intel planują zepchnąć udział rynkowy tabletu iPad na poziom poniżej 50 procent do połowy 2013 roku. Ciekawe, czy jeśli rynek zostanie zalany przez tablety z systemem Windows 8, ich przyjęcie będzie lepsze niż w przypadku odpowiedników z systemem Android.

Źródło: DigiTimes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *