Windows Phone “Tango” pojawi się na początku czerwca?

Ostatnio pojawiło się kilka plotek na temat systemu operacyjnego Windows Phone. Czyżby ktoś z Redmond zaczął “sypać”? Najpierw pojawiła się informacja, że wszystkie urządzenia z Windows Phone 7 otrzymają aktualizację do Windows Phone 8 o nazwie kodowej “Apollo”. Niestety, kilka godzin później okazało się, że to nieprawda. Tymczasem, według najnowszych wieści, aktualizacja “Tango” ma się pojawić na telefonach dopiero na początku czerwca.

Informacja pochodzi z hiszpańskiej strony Mi Movil Windows, która powołuje się na hiszpańskiego operatora. Wcześniej mówiono, że Tango pojawi się w kwietniu, jednak zgodnie z doniesieniami na Mi Movil Windows, wydanie zostanie opóźnione z powodu dostosowania aktualizacji do możliwości wszystkich urządzeń i sieci. Plotka może się okazać prawdziwa, ponieważ odpowiada harmonogramowi, który wyciekł w zeszłym roku. W czerwcu pojawi się prawdopodobnie smartfon Nokia Lumia 610 z aktualizacją Tango właśnie.

Tango jest “odświeżeniem” Windows Phone, dzięki któremu system mogą obsługiwać telefony z pamięcią RAM 256 MB. Tango ma udostępnić WP na urządzenia w niższych cenach, dzięki czemu Microsoft chce zawojować rynki krajów rozwijających się.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *