400 aplikacji w Windows Store

Wraz ze zbliżaniem się daty premiery najnowszego wydania systemu Microsoft Windows, w mediach związanych z nowymi technologiami pojawia się coraz więcej doniesień na jego temat. Wszystkie te osoby, które miały okazję przyjrzeć się deweloperskim wersjom systemu, wiedzą już, że Microsoft zdecydował się na zaimplementowanie w nim sklepu z aplikacjami – Windows Store.

Do tej pory dedykowane repozytoria z aplikacjami przeznaczonymi dla konkretnego systemu operacyjnego dostępne były wyłącznie dla użytkowników Linuksa i Apple OS X. Microsoft postanowił zastosować podobne rozwiązanie w swoim systemie. Windows Store będzie pozwalał użytkownikom na kupowanie i ściąganie aplikacji Metro z jednego miejsca, bez potrzeby żmudnego przeszukiwania Internetu. Najnowsze informacje mówią, że w Windows Store znajduje się już 400 pozycji, co jest naprawdę dobrym wynikiem, zważywszy, że premiera systemu przewidziana jest dopiero na jesień.

Warto zauważyć, że Microsoft zdecydował o nie przyjmowaniu do sklepu płatnych aplikacji przed wydaniem finalnej wersji Windowsa 8.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *