4,3 mln pobrań Classic Shell od premiery Windows 8

W poprzednim tygodniu, redaktorzy magazynu Neowin zwrócili uwagę na popularność programów przywracających menu start, które zostały wykonane specjalnie pod Windows 8: Start8 zespołu Stardock oraz Pokki od SweetLabs. Obie aplikacje pobrano już od październikowej premiery nowego Windowsa łącznie osiem milionów razy. Jak się okazuje, jest więcej darmowych programów służących zmianie wyglądu Menu Start, które wzbudziły zainteresowanie milionów użytkowników. Classic Shell została po raz pierwszy wydana dla systemu Windows 7 w 2009 roku.

Classic Shell opracował Ivo Beltchev. Jak podano na oficjalnej stronie programu, aplikacja umożliwia użytkownikom wybór jednego z trzech stylów menu Start: Classic, Windows XP i Windows 7. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą także skorzystać z niestandardowych skórek menu. Ponadto, Classic Shell oferuje ulepszenia i zmiany w Eksploratorze Windows i programie Internet Explorer 9.

Pierwotnie Classic Shell została dostosowana do działania z systemem Windows 8 w styczniu 2012 r., jednak pełne wsparcie udostępniono dopiero w kwietniu 2012 roku. Classic Shell jest oficjalnie dostępna tylko na stronie SourceForge. Według własnych statystyk, program pobrano od premiery systemu Windows 8 ponad 4,3 miliona razy. Łączna ilość pobrań wynosi ponad 6,1 mln. W kwietniu Classic Shell pobierano najczęściej – ponad 1,1 miliona razy. Wydaje się, że im częściej konsumenci będą się decydować na zakup sprzętu z “Ósemką”, tym częściej program Ivo Belcheva będzie pobierany.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *