Nie będzie iTunes dla Windows 8

Najnowsze wydanie systemu operacyjnego Microsoftu wprowadziło zupełnie nowy interfejs użytkownika. Wielu deweloperów zdecydowało się już na wypuszczenie swoich aplikacji w specjalnych wersjach przeznaczonych dla Modern UI. Nad nowymi rozwiązaniami pracują już między innymi twórcy przeglądarek internetowych. Wszystko wskazuje na to, że nowy interfejs i Windows 8 nie znajdują się w sferze zainteresowań firmy Apple, która na komputerach PC oferuje między innymi aplikację iTunes.

Tami Reller, w wywiadzie udzielonym CNN Money, poinformowała o sukcesie firmy Microsoft. W chwili obecnej w sklepie z aplikacjami znajduje się ponad 60 tysięcy pozycji, z czego spora część to specjalne wersje hitów znanych z innych platform, w tym również tej, oferowanej przez firmę Apple. Wyraźnie zaznaczyła ona również, że użytkownicy nie powinni się spodziewać programu iTunes w wersji dedykowanej interfejsowi Modern, mimo dużego zainteresowania tą aplikacją. Apple nie jest zainteresowane jej zaprogramowaniem, pomimo prób przekonania ze strony Microsoftu.

Na szczęście, wszyscy użytkownicy mogą korzystać z aplikacji iTunes w tradycyjnej wersji, co w przypadku Windowsa 8 wymaga przejścia do trybu tradycyjnego pulpitu. Program dostępny jest w wersji dla Windows oraz OS X.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *