W jakim sektorze w UK, ok 90% komputerów działa w oparciu o Windows XP?

Windows XP

Microsoft zakończył oficjalne wsparcie Windows XP dokładnie 8 kwietnia 2014 roku. Od tego momentu użytkownicy tego systemu zostali pozostawieni sami sobie. Nie otrzymują już łatek bezpieczeństwa, które eliminują wykryte luki w zabezpieczeniach.

Korzystanie z komputerów opartych na Windows XP niesie zatem ze sobą ryzyko. Tym bardziej, jeżeli przechowujemy na nich newralgiczne dane. A tak z pewnością jest w przypadku placówek medycznych.

Według raportu Citrix aż 9 na 10 komputerów pracujących w brytyjskiej służbie zdrowia wciąż działa w oparciu o Windows XP. Przeprowadzone badanie wskazuje, że ponad połowa osób decyzyjnych wciąż nie wie, kiedy ich komputer zostanie zaktualizowany do nowszego systemu. W 14% przypadków aktualizacja ma się odbyć jeszcze w tym roku, podczas gdy 29% celuje w uaktualnienie w 2017 roku.

Brytyjski Departament Zdrowia informował wcześniej w tym roku, że pracuje z poszczególnymi jednostkami nad modernizacją infrastruktury komputerowej. Serwis Softpedia podaje jednak, że od tego momentu nic się nie zmieniło.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *