Microsoft potwierdza – będzie emulacja programów desktopowych na urządzeniach mobilnych

Windows 10 emulacja programów

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Microsoft może pracować nad emulatorem, który pozwoli uruchamiać tradycyjne programy desktopowe na urządzeniach mobilnych opartych na architekturze ARM. Dziś gigant z Redmond potwierdził te plany, ogłaszając współpracę z Qualcommem.

Procesory tej firmy jako pierwsze otrzymają możliwość uruchamiania programów napisanych pod x86. Dzięki temu na tablecie czy smartfonie ze Snapdragonem możliwe będzie korzystanie np. z Photoshopa czy pełnego pakietu Office.

Takie rozwiązanie sprawia też, że producenci będą mogli tworzyć urządzenia z Windows 10 oparte na procesorach Qualcomma. Na rynku pojawi się zatem nowa kategoria sprzętów.

Aby nie być gołosłownym, Microsoft zaprezentował działanie urządzenia ze Snapdragonem 820, na którym zainstalowano Windows 10 w wersji Enterprise i uruchomiono pełnoprawną wersję Photoshopa.

Rozwiązanie to jest dedykowane przede wszystkim klientom biznesowym, którzy będą mogli korzystać ze wszystkich aspektów urządzenia mobilnego, otrzymując przy okazji możliwość pracy w takim samym środowisku, jak np. w biurze.

Microsoft podkreśla, że emulacja nie będzie dotyczyć wyłącznie podstawowych aplikacji, takich jak kalendarz czy odtwarzacz wideo. Możliwe będzie uruchomienie zaawansowanych programów, takich jak wspomniany już Photoshop, a nawet gier. Ma to być Windows 10, jakiego znamy z urządzeń desktopowych.

Premiery funkcji możemy się spodziewać w drugiej połowie 2017 roku. Wtedy też na rynku powinny pojawić się pierwsze urządzenia z Windows 10 napędzane przez procesor Qualcomma.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *