Z desktopa na smartfon – Microsoft pracuje nad emulatorem?

Windows Continuum

Windows Continuum to ciekawa i jednocześnie mocno niedoceniana funkcja Windows 10 Mobile, która pozwala korzystać ze smartfona jak ze zwykłego komputera, podłączając go pod monitor.

Użytkownicy mogą oczywiście używać klawiatury i myszki. Niestety obecnie kompatybilne są wyłącznie wybrane aplikacje z Windows Store. Brakuje oprogramowania desktopowego.

Może się to jednak zmienić pod koniec przyszłego roku. Microsoft rzekomo pracuje nad emulatorem, który umożliwi uruchamianie programów napisanych z myślą o architekturze x86 na urządzeniach bazujących na ARM64 – podaje Mary Jo Foley z serwisu ZDNet, powołując się na własne źródła.

Według przekazywanych informacji rozwiązanie ma zadebiutować jesienią 2017 roku, wraz z aktualizacją systemu Windows 10 nazwaną roboczo jako Redstone 3 (kolejna duża aktualizacja po Creators Update).

Takie podejście do tematu może sprawić, że Windows Continuum nabierze na znaczeniu. Możliwość uruchamiania programów, z których korzystamy na desktopach, będzie dla wielu osób wystarczającą zachętą, by zacząć korzystać ze smartfona z funkcją Continuum.

Czy tak się rzeczywiście stanie, przekonamy się w nadchodzących miesiącach. Oficjalnie Microsoft nie potwierdza ani nie zaprzecza prac nad emulatorem.

Źródło: ZDNet via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *