Netflix w 4K w przeglądarce? Tak, ale tylko na Microsoft Edge

Netflix
Osoby, które za pomocą przeglądarki desktopowej chcą oglądać Netfliksa w rozdzielczości 4K, będą musiały skorzystać z Microsoft Edge. To jedyna przeglądarka na rynku oferująca taką funkcję.

Netflix wraz z Microsoftem w końcu zdecydowali się udostępnić możliwość oglądania wideo w 4K na komputerach. Dotychczas było to niemożliwe. Dlaczego wcześniej nie wprowadzono takiej funkcji? Najprawdopodobniej sprawa dotyczy piractwa i obaw przed zgrywaniem materiałów w wysokiej jakości.

Oprócz Microsoft Edge i monitora 4K, wymagany jest również najnowszy procesor siódmej generacji od Intela. To jedyne układy na rynku obsługujące najnowsze standardy szyfrowania sprzętowego. Wymagania nie są zatem zbyt przyjazne.

Warto jednocześnie dodać, że Netflix w 4K można wygodnie oglądać za pomocą aplikacji, dostępnych np. na przystawkach telewizyjnych czy chociażby konsoli Xbox One S. Wystarczy nawet Chromecast Ultra. Komputer z najnowszym procesorem nie jest zatem potrzebny. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to dobra okazja dla Microsoftu do reklamowania swojej przeglądarki jako „najlepszej”.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *