Minimalne wymagania sprzętowe Windows 10 VR

Windows 10 VR

Microsoft zapowiedział jakiś czas temu, że pracuje nad Windows Holographic. To specjalna platforma służąca do obsługi gogli wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której wykorzystany zostanie pełny potencjał najnowszego systemu operacyjnego z Redmond.

Najtańsze gogle VR kompatybilne z Windows Holographic mają kosztować 300 dolarów. Jakie wymagania sprzętowe trzeba będzie jednak spełnić, by móc skorzystać z technologii VR na swoim komputerze? Microsoft podzielił się właśnie danymi.

Jak się okazuje, wystarczy urządzenie z czterordzeniowym procesorem (lub dwurdzeniowym obsługującym cztery wątki jednocześnie), 4 GB pamięci RAM i portem USB 3.0. Do tego karta graficzna obsługująca DirectX 12.

Windows Holographic to platforma, która będzie napędzać między innymi Microsoft HoloLens. To także oprogramowanie dla innych gogli VR. Więcej na ich temat dowiemy się w grudniu, podczas specjalnej konferencji.

Obsługa wirtualnej rzeczywistości w Windows 10 pojawi się wraz z aktualizacją Creators Update, która ma zadebiutować w okolicach marca przyszłego roku.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *