Aktualizacja Fall Creators Update – do tej pory na niewielu komputerach

Windows 10 Fall Creators Update

Fall Creators Update, czyli najnowsza aktualizacja dla systemu Windows 10, jest już dostępna od tygodnia. Dotychczas niewiele osób otrzymało jednak możliwość instalacji uaktualnienia.

Microsoft wyjaśnia, że to standardowa sytuacja. Firma przedstawiła na swoim blogu strategię, jaką objęła podczas udostępniania aktualizacji. W pierwszej kolejności otrzymują ją urządzenia, które zostały przetestowane przez Microsoft lub ściśle współpracujących partnerów.

Producent oprogramowania tłumaczy, że skupia się przede wszystkim na nowych modelach urządzeń, na których występuje największa kompatybilność z ekosystemem Windowsa. W przypadku wielu z nich sprawdzana jest zgodność z poszczególnymi aplikacjami i urządzeniami peryferyjnymi (np. Bluetooth).

Dzięki temu Microsoft jest w stanie zapewnić najwyższą jakość aktualizacji, udostępniając ją dopiero w momencie, gdy jest pewny pełnej kompatybilności.

Fall Creators Update wykres
Liczba użytkowników Fall Creators Update będzie rosła wraz z czasem

Microsoft wyjaśnia, że w większości przypadków najnowsze aktualizacje Windows 10 wprowadzające nowe funkcje trafiają na urządzenia klientów maksymalnie w przeciągu sześciu miesięcy od premiery.

Warto również dodać, że osoby, które nie lubią czekać na udostępnienie aktualizacji, mogą zainstalować Fall Creators Update już teraz. W takim przypadku mogą jednak wystąpić problemy ze zgodnością.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *