Kinect znika z rynku, Microsoft kończy produkcję

Kinect Xbox

Kariera Kinecta na rynku konsol stacjonarnych od samego początku była naznaczona wieloma kontrowersjami – teraz już wiemy, że po latach stagnacji ten projekt jest już martwy, a wszyscy Ci, którzy chcą zakupić ten sprzęt, muszą się spieszyć.

Serwis Fastcodesign poinformował właśnie, że Microsoft zakończył produkcję Kinecta – tym samym po 7 latach od premiery tego kontrolera oficjalnie zakończy się jego rynkowy żywot. To była tak naprawdę pierwsza, odważna próba zmierzenia się z wykorzystaniem ruchu graczy i rozszerzeniem klasycznego modelu rozgrywki. Mimo wielu problemów, chociażby z opóźnieniem odbioru sygnału czy też dość ubogą biblioteką poważnych gier, Microsoft raczej zaliczy ten eksperyment do udanych.

Kinect
Kontroler Kinect zadebiutował 7 lat temu

W ciągu 7 lat udało się bowiem sprzedać 35 milionów sztuk tego urządzenia. Niemało, zważywszy na fakt, iż sprawdzał on się głównie w prostych grach sportowych czy familijnych. Można było jednak odnieść wrażenie, że Microsoft powoli wygasza ten segment Xboksa, czego efektem jest ostateczne wstrzymanie sprzedaży. Trzeba jednak przyznać, że Kinect stanowił ciekawy wstęp do wszystkich urządzeń bazujących na wirtualnej rzeczywistości, które teraz próbują przebić się do świadomości graczy.

źródło: fastcodesign.com via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *