Aktualizacja KB4100347 wprowadza nieoczekiwane zmiany w systemie Windows 10

Windows 10

Aktualizacja systemu Windows 10 oznaczona symbolem KB4100347 została ponownie wydana na początku tego miesiąca aby zapewnić większą ochronę przed luką Spectre Variant 2. Okazuje się, że wprowadza ona również nieoczekiwane zmiany w systemie o czym raportują użytkownicy. Łatka KB4100347 może wyłączyć możliwość podkręcania wielu procesorów, w tym Haswell-E i Broadwell-E.

Jeden z użytkowników forum Reddit opisuje przypadek, że jego podkręcony procesor Core i7-6800K wrócił do pierwotnych ustawień po zainstalowaniu wspomnianej poprawki. Zaznaczył on, że odinstalowanie KB4100347 i zainstalowanie KB4346084 rozwiązało problem. Co ciekawe, problemy raportują niektórzy, a nie wszyscy użytkownicy posiadający sprzęt o takiej samej specyfikacji.

To nie pierwszy raz kiedy łatki od Microsoftu powodują nieoczekiwane problemy. Praktycznie przy każdej większej aktualizacji w sieci zaczynają pojawiać się zgłoszenia od użytkowników na temat niedziałających funkcji czy innych awarii. Na szczęście, zazwyczaj problemy dotykają wąskiego grona odbiorców ze sprzętem o określonej specyfikacji.

Aby odinstalować problematyczne aktualizacje należy przejść do:

Panel sterowania -> Programy -> Wyświetl zainstalowane aktualizacje.

Z tego poziomu można usunąć wybrany update.

Źródło: guru3d via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *