Szansa na ulepszenie Notatnika i Kalkulatora. Microsoft czeka na nowe pomysły użytkowników

Notatnik, Kalkulator

Microsoft coraz częściej otwiera się na sugestie i pomysły samych użytkowników. Doskonałym przykładem jest program Windows Insider gdzie użytkownicy mają okazję przetestować i ocenić rozwojowe wersje produktów. Wiele nowych funkcji czy usprawnień powstaje właśnie na bazie opinii testerów.

Teraz przyszedł czas na programy, z których korzystamy praktycznie codziennie: Notatnik i Kalkulator. Steve Teixeira zapytał na Twitterze wprost, co Microsoft może zrobić aby ulepszyć wspomniane programy.

Pod tweetem pojawiły się setki komentarzy z mniej lub bardziej trafionymi pomysłami. Rozwój tak podstawowych narzędzi jest wbrew pozorom dość skomplikowany, a nowe funkcje nie powinny zakłócić ich prostoty działania.

W tej chwili trudno powiedzieć jaki jest kierunek rozwoju systemowego notatnika czy kalkulatora. Możliwe, że Steve Teixeira weźmie sobie do serca niektóre z pomysłów użytkowników i wprowadzi je w życie w przyszłości. Wiemy natomiast, że w październikowej aktualizacji Windowsa 10 Microsoft zaimplementował kilka ulepszeń Notatnika, w tym integrację z wyszukiwarką Bing w menu kontekstowym.

Źródło: Twitter, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *