To już koniec klasycznego Skype

Skype

Pierwsza zapowiedź dezaktywacji klasycznej wersji komunikatora Skype została ogłoszona w lipcu. Mówione było wtedy, że już we wrześniu tego roku wszyscy użytkownicy korzystający ze Skype’a Classic będą zmuszeni do przesiadki na nowszą odsłonę. Taka decyzja niezbyt spodobała się konsumentów, co zmusiło Microsoft do tymczasowego wycofania się z tego pomysłu.

Korporacja postanowiła jednak dalej stać przy swoim i właśnie podzieliła się nową informacją dotyczącą wyłączeniem starszego Skype’a. Osoby, które z niego korzystają otrzymają do końca października stosowną wiadomość mającą na celu zachęcić ich do zmiany oprogramowania. Od początku listopada aktualizacja będzie już jednak obowiązkowa.

Nie oznacza to oczywiście, że nagle wszyscy będą musieli w jednym momencie zrezygnować z klasycznej wersji komunikatora. Microsoft podkreśla, że cały proces może potrwać do kilku miesięcy.

Co więcej, firma poinformowała, że testerzy Windowsa 10 mogą cieszyć się już programem oznaczonym numerem 14, który bazuje na dostępnej dla wszystkich „ósemce” (która swoją drogą całkiem niedługo dostanie solidną aktualizację wprowadzającą m.in. zaawansowane ustawienia kamery). Obie te odsłony Skype’a mają być rozwijane równolegle i można bez żadnych przeszkód korzystać z obydwu wersji.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *