Zadebiutował Office 2019 dla Windows oraz Mac

MS Office

Programy typu Word czy Excel są już tak powszechne, że trudno sobie wyobrazić gdyby nagle zabroniono z nich korzystać. Pakiet biurowy Microsoft Office jest obecny na rynku już trzydzieści lat i przez ten czas przeszedł bardzo długą ścieżkę rozwoju. Gigant z Redmond nie zwalnia – zaprezentował właśnie nowe wydanie popularnych programów.

Przeciętny konsument korzysta zazwyczaj tylko z trzech programów zawartych w pakiecie, lecz aktualizacja obejmuje wiele więcej usług. Mowa tutaj chociażby o Project, Visio, Acces czy Publisher. Jeśli będziecie chcieli zakupić tylko jedną z nich to możecie o tym zapomnieć – Microsoft Office 2019 będzie dostępny do nabycia tylko w formie kompletnej, czyli zawierającej wszystkie programy bez jakichkolwiek wyjątków.

Choć lista nowości jest bardzo długa to nie oszukujmy się – większość świeżych funkcji nie zostanie nawet dostrzeżona przez przeciętnego Kowalskiego. Wiele wprowadzonych zmian to drobiazgi przydatne wyłącznie dla osób, które korzystają z tychże programów profesjonalnie i przygotowują specjalistyczne projekty.

Office 2019

Zwykły użytkownik z pewnością doceni jednak takie opcje jak całkowicie nowe przejścia w obrębie programu PowerPoint – Morph i Zoom (tak się nazywają) pozwolą na stworzenie iście kinowych animacji podczas przechodzenia do kolejnego slajdu – czy też uzupełnienie Excela o całkowicie nowe wykresy i możliwości analizy danych. Word (a także Outlook) wzbogacony zostanie o różne tryby mające na celu pomoc w skupieniu się na czytaniu tekstu, a nie odwracaniu wzroku w stronę kolorowych obrazków zamieszczonych w danym dokumencie.

Office 2019

Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujecie się na zakup Microsoft Office 2019 to musicie liczyć się z tym, że nie otrzymacie jakichkolwiek aktualizacji z nowymi funkcjami. Deweloperzy podkreślają, że jest to kompletny pakiet, z którym wiąże się również dożywotnia licencja. Jedynym pakietem jaki może liczyć na wsparcie jest również prężnie rozwijająca się abonamentowa usługa Office 365. Nowy pakiet działać będzie wyłącznie na systemie Windows 10 oraz na komputerach Mac.

Zobacz również: Najlepsza darmowa alternatywa dla pakietu Office? Office Online!

Office Home & Business 2019 (na 1 PC) został wyceniony na $249.99. Porównując funkcjonalność Office 2019 z Office 365 praktycznie na każdym kroku widać, że Microsoft faworyzuje rozwiązanie abonamentowe. Przykład? Office 365 Business w ramach jednej licencji może być używany na aż 5 urządzeniach, a “stacjonarny” Office 2019 przypisany jest wyłącznie do jednego komputera.

Jak widać, Office 2019 to ukłon w stronę użytkowników czy instytucji, które nie są przekonane abonamentu i wolą klasyczne licencjonowanie kosztem sporych ograniczeń.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *