Już 2 października poznamy nowe urządzenia z serii Surface

Microsoft jest praktycznie nieobecny na rynku urządzeń. Nieco poruszenia wywołał ostatnio Surface Go, ale odczucia użytkowników są raczej mieszane. Jest to urządzenie tylko odrobinę tańsze, za to pełne kompromisów. Już 2 października ma się odbyć konferencja giganta, właśnie pod znakiem Surface.

Czy Surface Pro nas rozczaruje?
Jednak istnieją też obawy, że Microsoft nie ma zamiaru pokazać niczego rewolucyjnego. Pierwsze przecieki mówią o nowej wersji Surface Laptop i Surface Pro, lecz jedynie z ulepszonymi podzespołami. Najbardziej niepokoi brak rewolucji w przypadku Surface Pro. To urządzenie aż się prosi o nową formę fizyczną, na przykład taką jak w Surface Go, z jego obłymi rogami, i nowe peryferia. Brak USB-C, najlepiej w standardzie Thunderbolt 3, to w sumie taki mały skandal. Zwłaszcza jeśli takie urządzenie aspiruje do kategorii sprzętów profesjonalnych.

Niepokój podsyca film, który niedawno trafił do Sieci. Pewien Azjata przedstawia na nim urządzenie, które ma być właśnie Surface Pro 6. O wiarygodności tego nagrania nie można bezsprzecznie przesądzać, zawłaszcza, że urządzenie jest praktycznie identyczne z dotychczasowym Surface Pro.

Nie mamy tutaj ani USB-C ani LTE. Co jeszcze dziwniejsze, na komputerze ma być preinstalowana aktualna wersja systemu Windows 10, czyli April 2018 Update, a przecież już za parę dni czeka nas premiera October 2018 Update. Czyżby Microsoft postanowił pójść po linii najmniejszego oporu i zmienić jedynie podzespoły? A może filmik jest po prostu słabym fejkiem. Można na ten temat tylko spekulować.

Surface Studio 2
Ostatnio wyciekła specyfikacja kolejnej wersji Surface Studio, tak więc jest bardzo prawdopodobne, że właśnie ten sprzęt ujrzymy na konferencji. Pierwsza wersja Studio, która zaskoczyła innowacyjną budową i designem, nie spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Powodem tego głównie była dość przeciętna specyfikacja, która w tej półce cenowej nie zachęcała do zakupu. W Studio 2 mamy mieć tutaj do dyspozycji 7-generację procesora Intel Core i7 w wersji HQ do pary z 32 GB pamięci RAM. Czy rzeczywiście tak będzie się to prezentować? Przekonamy się.

Surface Phone
Pytanie również co z mityczną już Andromedą, czyli Surface Phone. Czy Microsoft pokwapi się o jakiekolwiek oficjalne informacje na temat Surface Phone?

Konkurencja, na przykład w postaci Samsunga, szykuje swoje składane propozycje. Więc jeśli gigant nie chce przespać właściwego momentu, to powinien już teraz dać nam jakiekolwiek konkrety na temat Surface Phone.

Samego urządzenia raczej na pewno nie ujrzymy, ale może możemy liczyć na choć drobną zajawkę. Wszystkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane już we wtorek.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *