Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update jest już dostępna

October Update 2k18

To już druga duża aktualizacja systemu Windows 10 w tym roku. Microsoft przy okazji pochwalił się, że “dziesiątka” obecna jest na 700 milionach komputerów na całym świecie.

Plany producenta zakładają stopniowe i zrównoważone wdrażanie aktualizacji więc może minąć trochę czasu zanim pojawi się na na Twoim komputerze poprzez Windows Update. Co ważne, po pobraniu aktualizacji, system wyświetli specjalny monit, a użytkownik będzie mógł zdecydować czy jest gotowy na instalację, czy chce odłożyć ją na później.

Microsoft chwali się, że poprzednia duża aktualizacja z kwietnia tego roku wdrażana była stopniowo z użyciem mechanizmu uczenia maszynowego w celu identyfikacji sprzętu gotowego na update. Teraz rozwiązanie to będzie ponownie użyte i to w jeszcze szerszym zakresie.

Jak zainstalować Windows 10 October 2018 Update już teraz?

Osoby, które nie chcą czekać na Windows Update mogą już teraz zaktualizować swoje komputery korzystając z narzędzia Asystent aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1809). To specjalny program od Microsoftu, który sprawdza bieżącą wersję systemu operacyjnego oraz konfigurację sprzętową urządzenia i decyduje czy komputer gotowy jest na update.

Aby pobrać Windows 10 October 2018 Update wystarczy skorzystać z asystenta aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1809). Po zainstalowaniu należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Powodzenia!

Asystent uaktualnienia

October 2018 Update

Najnowsza, duża aktualizacja systemu Windows 10 zwana October 2018 Update, wprowadza kilka bardzo ciekawych nowości. Zmian jest całe mnóstwo, lecz te najważniejsze to między innymi aplikacja Twój telefon, całkiem nowy Schowek w chmurze oraz nowa aplikacja Wycinanie i Szkicowanie.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *