Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update powraca.. ale do Windows Insider

Windows 10

Microsoft w ostatnim czasie wycofał aktualizację October Update przeznaczoną dla systemu Windows 10. Sprawa związana była z utratą danych przez użytkowników, którzy trzymali swoje pliki w wybranych folderach systemowych. Amerykański gigant miał przeanalizować całą sprawę i naprawić problem.

Producent po raz kolejny zdecydował się dostarczyć październikową aktualizację dla osób w programie Windows Insider celem sprawdzenia czy wszystko jest już w porządku – jeśli uaktualnienie przejdzie pozytywnie testy, to jego dystrybucja zostanie wznowiona do wszystkich użytkowników.

Co ciekawe, Microsoft dodał także do narzędzi testowych specjalną możliwość przesyłania opinii, która ma przełożyć się na lepsze monitorowanie uciążliwych i niespodziewanych błędów pojawiających się chociażby po nowych aktualizacjach. John Cable poinformował, iż October Update zostanie wznowiony tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W tym momencie Microsoft chce bardziej zadbać o to, aby zapewnić klientom pozytywne doświadczenia związane z samym procesem aktualizacji systemu.

No cóż, nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na ponowne powiadomienie o dostępności uaktualnienia.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *