Tajemniczy składany smartfon od Microsoftu?

Andromeda Surface Concept

Projekt składanego urządzenia od Microsoftu powraca jak bumerang – raz przecieki twierdzą, iż sam pomysł nie istnieje, a tym razem znów jest inaczej. Informacje znalezione w kodzie oraz pakietach językowych zdradzają, że faktycznie coś może być na rzeczy. Sprzęt miałby działać w oparciu o oprogramowanie Andromeda OS.

Dane znalezione w kodzie wskazują na to, iż tym razem chodzi o smartfona – pliki ujawniają, iż urządzenie może posiadać dwa niezależne ekrany oraz jeden wyświetlacz zewnętrzny. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, do czego będą one służyć oraz w jaki sposób działać podczas wykonywania prostych zadań.

Andromeda

Składany smartfon Microsoftu ma również obsługiwać aplikacje w ramach Universal Windows Platform oraz pewne programy opracowane specjalnie dla systemu Andromeda. Do całego pomysłu Amerykanie mają dorzucić także specjalny tryb produktywności, który pozwoli na podłączenie zewnętrznego monitora lub dowolnego, kompatybilnego ekranu.

Microsoft już od jakiegoś czasu ma planować powrót na rynek urządzeń mobilnych oraz ponowną próbę zmierzenia się z konkurencją. Analitycy branżowi twierdzą, iż system Andromeda OS zostanie zaprezentowany już w 2019 roku.

Bardzo możliwe, że wraz z czasem dowiemy się o nim więcej.

Źródło: Phonearena, aggiornamentilumia via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *