Po aktualizacji Windows 10 mogą pojawić się problemy z trybem uśpienia

Windows 10 tryb uśpienia

Prawdopodobnie żadna aktualizacja (jakiegokolwiek oprogramowania) nie jest idealna – co do tego nie ma raczej wątpliwości. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy przy wdrożeniu prawie każdej łatki występują błędy wpływające na funkcjonowanie systemu operacyjnego. Tak jest od dłuższego czasu w przypadku Windowsa 10.

Windows 10 z zepsutym trybem uśpienia

W maju pojawił się update powodujący usterkę trybu uśpienia. Ta została naprawiona w kompilacji KB4568831. Okazuje się jednak, że błąd zaczął pojawiać się ponownie po opcjonalnej wrześniowej aktualizacji. Na czym dokładnie polega?

Użytkownicy donoszą, iż kliknięcie przycisku „Uśpij” powoduje u nich jedynie wyłączenie ekranu, a nie całego komputera. Niektórym urządzenie co prawda „zasypia”, ale tylko po to, by za kilka minut ponownie się wybudzić.

Wszystkiemu winny jest proces “MoUSO Core Worker Process”. Powoduje on niechciane wybudzenia z zainstalowanym systemem Windows 10 w wersji 2004 i opcjonalną aktualizacją oczekującą na instalację.

Tryb uśpienia – naprawa

Przede wszystkim warto uniemożliwić systemowi przeprowadzanie instalacji w nieparzystych godzinach. Jeśli to nie pomoże, trzeba uciec się do nieco radykalniejszych środków. W wyszukiwarce Windowsa 10 wpisujemyServices.msc“. W aplikacji „Usługi” wyszukujemy „Windows Update”. Zaznaczamy rejestr i wybieramy przycisk „Stop”.

Usługi Windows 10 / Źródło: Instalki.pl

Powtarzamy akcję, lecz tym razem wciskamy Start” i “Uruchom ponownie“. Teraz pozostaje przejść do ustawień Windows Update, wyszukać dostępne aktualizacje, zainstalować je i uruchomić ponownie urządzenie.

To rozwiązanie być może nie zadziała permanentnie, lecz z pewnością tymczasowo oszczędzi nerwów osobom, które borykają się z wyżej opisanym problemem. Microsoft do tej pory nie wydał oświadczenia dotyczącego próby naprawy błędu. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Windows Latest via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *