Ta aktualizacja Windows 10 usuwa Flasha i wszystkie powiązane z nim składniki

Windows 10 flash player

Koniec technologii flash jest bliski. W czerwcu tego roku o usunięcie Flash Playera z komputerów apelował nie kto inny, jak firma Adobe. Flash Player wejdzie w fazę EOL (End Of Life) dopiero 31 grudnia 2020 roku, ale użytkownicy Windows 10 już teraz mogą pobrać specjalną aktualizację, która pomoże usunąć z systemu nie tylko ów program, ale także wszystkie powiązane z nim składniki. Co niezwykle istotne, łatka za pośrednictwem kanału Windows Update zostanie wydana w 2021 roku. My podpowiadamy jak zainstalować ją choćby w tej chwili.

Flash Player przechodzi do historii

Microsoft ogłosił umieszczenie aktualizacji Windows 10 KB4577586 w swoim katalogu aktualizacji. Pomimo tego, że poprawka jest dostępna dla każdego użytkownika z poziomu przeglądarki internetowej, to firma z Redmond wstrzymuje się z jej dystrybucją poprzez zintegrowany z oprogramowaniem system Windows Update aż do 2021 roku.

Aktualizacja nosi nazwę “Aktualizacja w celu usunięcia programu Adobe Flash Player w systemie Windows 10 Version 2004 w systemach opartych na x64 (KB4577586)”. Oczywiście końcowa część nazwy różni się, w zależności od wersji systemu, dla którego jest przeznaczona. I tak, osoby korzystające ze starszych wersji systemu (1703, 1709 itp.) powinni na liście odszukać paczkę korespondującą z wariantem ich OSu.

Katalog aktualizacji Windows 10
Katalog aktualizacji Windows 10 dostępny z poziomu przeglądarki internetowej / Źródło: Instalki.pl

Jak usunąć Adobe Flash Player z Windows 10?

Aby pobrać i zainstalować omawianą tu aktualizację, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

1. Udaj się do katalogu aktualizacji Microsoftu, pod ten adres.
2. Kliknij przycisk “Pobierz” przy łatce dedykowanej Twojej wersji systemu.

Wersję systemu można sprawdzić, klikając prawym przyciskiem myszy na Menu Start, a następnie wybierając “Ustawienia” -> “System” -> “Informacje”. Wersja systemu Windows 10 widnieje w sekcji “Specyfikacja systemu Windows”.

3. Kliknij dwukrotnie na pobranym pliku .msu.
4. Zrestartuj komputer.

Zainstalowanie poprawki Windows 10 KB4577586 spowoduje usunięcie Adobe Flash Player z komputera.

Uwaga. Łatki nie da się usunąć, a po jej instalacji ustawienia związane z Adobe Flash Player znikają z panelu sterowania.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *