Koniec aktualizacji bezpieczeństwa dla Windows Vista

Windows Vista

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft za niespełna miesiąc zakończy wsparcie Windows Vista. System przestanie otrzymywać aktualizacje dokładnie 11 kwietnia bieżącego roku.

Warto dodać, że główne wsparcie dla Visty zakończyło się 10 kwietnia 2012 roku. Od tej pory firma udostępniała wyłącznie aktualizacje związane z bezpieczeństwem, łatające znalezione luki w zabezpieczeniach.

Po 11 kwietnia Microsoft nie będzie udostępniał niczego. Tym samym użytkownicy wciąż korzystający z Visty będą narażeni na wszystkie wykryte po tej dacie luki. Zalecana jest zatem migracja na nowszy system.

Microsoft wyjaśnia również, że coraz więcej stron internetowych i aplikacji nie będzie działać na Viście, gdyż są one projektowane z myślą o technologiach, które przez ten system nie są już obsługiwane.

Windows Vista zadebiutował na rynku w 2007 roku i był bezpośrednim następcą Windowsa XP. System nie zdobył jednak zbyt dużej popularności i był krytykowany przede wszystkim za wysokie wymagania sprzętowe i niewielką wydajność.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *