Po dwumiesięcznej przerwie powraca Patch Tuesday

patch tuesday

Patch Tuesday to regularna aktualizacja systemów operacyjnych Microsoftu, wydawana w każdy drugi wtorek miesiąca. Ze względu na problemy i komplikacje firma zdecydowała się nie udostępniać łatki w lutym, przez co wszystkie poprawki zostały przeniesione na marzec.

Najnowsza aktualizacja w ramach Patch Tuesday zadebiutowała już na serwerach i powinna w najbliższych dniach pojawić się na komputerach wszystkich użytkowników systemu Windows.

Microsoft poinformował na swojej stronie, że łącznie załatano aż 18 luk w zabezpieczeniach, z czego 9 oznaczono jako krytyczne. Te ostatnie dotyczą między innymi systemu Windows i przeglądarek Internet Explorer oraz Microsoft Edge.

Jedna z luk umożliwiała atakującemu uzyskanie wyższych uprawnień w systemie po przejściu ofiary na podstawioną stronę internetową. Naprawiono też dziurę związaną z komponentem Hyper-V, która umożliwiała wykonanie dowolnego kodu w systemie Windows.

Załatano również wszystkie znane luki w Adobe Flash oraz wyeliminowano możliwość ataku na system za pomocą odpowiednio spreparowanego pliku PDF.

Reszta luk została oznaczona jako ważne. Część z nich jest związana z możliwością wycieku danych lub eskalacją uprawnień w Windowsie i pakiecie Office.

Źródło: Instalki.pl

1 thoughts on “Po dwumiesięcznej przerwie powraca Patch Tuesday

  1. No cóż, szkoda tylko że najważniejsze poprawki: bezpieczeństwa wycofuje po restarcie… Ale to już norma dla tej znakomitej firmy ostatnio?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *