AMD i NVIDIA: nowe sterowniki graficzne pod Windows 8

Walka pomiędzy AMD i NVIDIĄ w sektorze grafiki trwa w najlepsze. W tym tygodniu obie firmy wypuściły wersje beta swoich najnowszych sterowników graficznych, które nie tylko wspierają system Windows 8, lecz także oferują nowe możliwości graficzne, z których szczególnie ucieszą się gracze. Co tym razem można spodziewać się od wymienionych producentów?

Na oficjalnym blogu AMD pojawiła się informacja o wypuszczeniu sterowników Catalyst 12.11, które wspierają karty Radeon, a dokładniej wersje HD 5000, HD 6000 oraz HD 7000 pod Windows 8. Ponadto obsługują również starsze systemy w postaci Windows Vista oraz Windows 7. Jakość oferowanych możliwości jest szczególnie widoczna w najnowszych grach na PC takich jak Battlefield 3, Borderlands 2 czy Medal of Honor: Warfighter.

Z kolei NVIDIA wypuściła wersję beta sterowników GeForce 310.33. Te z kolei współpracują z systemami Windows 8, a także Windows XP oraz Windows 7 zarówno w desktopach jak i notebookach. W tym przypadku zwiększona wydajność będzie zauważalna między innymi w grze Batman: Arkham City. Dodaje również szereg profili SLI (m.in. Fifa 13, DOTA2 czy Dirt: Showdown) oraz wspiera technologię 3D Vision dla wielu gier na PC zarówno już wydanych jak i nadchodzących.

Źródło: AMD, NVIDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *