Intel blokuje możliwość update’u z Windows 7 do Windows 8

W założeniach każdy komputer PC, obsługujący Windows 7, powinien bez trudu pozwolić na instalację systemu Windows 8. Powinien, o czym niejednokrotnie zapewniał Microsoft, jednak w praktyce nie do końca tak jest. Które urządzenia na to nie pozwalają i co jest przyczyną błędu?

Serwis Informationweek potwierdził ostatnio informację, że kilka ostatnio wydanych urządzeń wspierających Windows 7 nie będzie w stanie uruchomić systemu Windows 8. Pierwszym „feralnym” sprzętem jest netbook Asus Eee PC 1225 C, którego prezentujemy na zdjęciu. Z kolei drugim jest tablet Fujitsu Q552, którego premiera na rynku miała miejsce 4 miesiące temu. Jak się okazuje, przyczyną takiego stanu rzeczy jest procesor Atom o nazwie kodowej Cedar Trail, którego producentem jest Intel.

Jak się okazuje przyczyną braku kompatybilności jest architektura procesora, która najzwyczajniej nie pozwala na uruchomienie najnowszego Windowsa. Co ciekawe Intel tworzy właśnie nową wersję procesora o nazwie kodowej Clover Trail, która tym razem obsłuży Windows 8, ale już nie uwzględni wstecznej kompatybilności z systemem Windows 7. Jeśli zatem rozważacie kupno powyższych urządzeń, to jest to dodatkowy bodziec do zastanowienia się nad ewentualnym zakupem.

Źródło: Informationweek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *