Angry Birds Space wkrótce również na Windows Phone

Gra Angry Birds Space, nowy hit od Rovio, zadebiutowała w tym tygodniu na najpopularniejszych platformach mobilnych i desktopowych: Androidzie, iOS, Windowsie i OS X. Więcej platform ma być wspierana z biegiem czasu. Dziś rano Internet obiegła informacja, że Rovio nie planuje wersji gry, dedykowanej systemowi Windows Phone 7. Największe serwisy IT oraz internauci już zaczęli wieszczyć powolny koniec mobilnego Windowsa, jednak okazuje się, że nieco przedwcześnie.

Kilka godzin po opublikowaniu pierwszych informacji o niepojawieniu się Angry Birds Space na Windows Phone 7, Mikael Hed (CEO Rovio), wydał sprostowanie tych doniesień i zapewnił, że gra będzie również dostępna w Windows Phone Marketplace. Dodał on również, że w powstawanie gry dla WP7 zaangażowana jest także Nokia, co ma pozwolić na stworzenie produktu w pełni dostosowanego do tej platformy mobilnej.

Nie da się ukryć, że za sukcesem iOS czy Androida stoją przede wszystkim deweloperzy, którzy tworzą na nie nowe aplikacje. Gdyby Windows Phone był przez nich pomijany, rzeczywiście mogłoby to stanowić dla niego ogromne zagrożenie.

Obecnie nie wiadomo kiedy Angry Birds Space pojawi się w Windows Phone Marketplace.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *