Ankieta: 23,8 procent organizacji pominie aktualizację do Windows 8

Microsoft liczy na przyjęcie nowego systemu Windows 8 nie tylko przez konsumentów, ale także przez duże przedsiębiorstwa. Wydawca zdążył m.in. wysłać już kilka porad, jak postępować z planami aktualizacji Windows 8 w dużych korporacjach. Okazuje się jednak, że wiele dużych firm nie zada sobie trudu aby dokonać uaktualniania systemu Windows do wersji “8”.

TechRepublic.com opublikował wyniki nowego badania, które przeprowadzono wśród 1.200 pracowników branży IT. W ankiecie pytano o plany przyjęcia Windows 8 w spółce. Zgodnie z wynikami wywiadu, 23,8 procent użytkowników biznesowych pominie aktualizację do Windows 8. Prawie połowa respondentów “nie zamierza aktualnie” dokonywać aktualizacji do Windows 8, ale przyznaje, że może zmienić zdanie w przyszłości.

Tylko 10,7 procent pracowników branży IT twierdzi, że firma będzie aktualizować system do Windows 8 w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Pozostałe 4,6 procent twierdzi, że firma czeka z aktualizacją do pierwszego dodatku Service Pack dla systemu Windows 8 (może się nie doczekać…). Wreszcie, 11 procent ankietowanych planuje wdrożenie aktualizacji Windows 8, jednak nie jest w stanie określić dokładnego czasu, kiedy to nastąpi.

Zgodnie z treścią badania, to nowy interfejs użytkownika utworzony pod ekrany dotykowe jest czynnikiem, który szczególnie zniechęca firmy do aktualizacji. W ten sposób uzasadniało decyzję aż 41,4 procent przeciwników Windows 8.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *