Skype zastąpi Windows Messengera

Microsoft ogłosił we wtorek, że firma odchodzi od programu Windows Messenger na rzecz Skype. “Chcemy się podzielić dobrą wiadomością!” – napisano na blogu Skype – “Skype i Messenger idą razem.” W rzeczywistości, oznacza to zamknięcie jednego projektu. Microsoft zaprzestanie udostępniać serwis Messenger we wszystkich krajach na całym świecie w pierwszym kwartale 2013 roku (poza Chinami).

Przejście od Messenger do Skype zaczęło się kilka tygodni temu, W wydaniu Skype 6.0 dla Mac i Windows, wprowadzono aktualizację, która umożliwia użytkownikom logowania do Skype z konta Microsoft.

Microsoft próbował złagodzić gniewne nastroje użytkowników Messengera, zapwniając, że przełączenie będzie wyjątkowo proste. “Wystarczy dokonać aktualizacji do najnowszej wersji Skype i zarejestrować się za pośrednictwem konta Microsoft. Po udanym połączeniu kont, na Skype pojawią się kontakty z Messengera.”

Microsoft dbał wczoraj o dobry PR: “Będziemy współpracować z Państwem w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aby przekazywać Państwu informacje w sprawie przejścia na Skype oraz świadczyć pomoc”. Warto wspomnieć, że jest o co grać. Na świecie jest 100 milionów użytkowników programu Messenger.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *