Pojawiły się szczegóły na temat Office Mobile dla Androida i iOS

Do tej pory słyszeliśmy jedynie o planach wydania pakietu biurowego w wersji mobilnej. Wczoraj w magazynie The Verge pojawiły się jednak pierwsze poważne dowody na to, że Office 2013 w wersji na Android i iOS nadejdzie w przyszłym roku. Redaktorzy magazynu przytaczają kilka anonimowych źródeł, które twierdzą, że Office Mobile będzie gotowy w wersji na iOS – przypuszczalnie zarówno dla iPhone jak i iPad – w lutym lub w marcu 2013 roku, natomiast wersja dla Androida nadejdzie w maju.

Aplikacje Office Mobile będą dostępne za darmo i umożliwią przeglądanie dokumentów Word, PowerPoint i Excel osobom zalogowanym na swoim koncie Microsoft Account. Osoby, które będą chciały dokonać edycji dokumentów, będą musiały zakupić subskrypcję usługi Office 365, która jest oczywiście dostępna za darmo na urządzeniach Surface i innych urządzeń z systemem Windows RT oraz Windows Phone.

W sieci pojawiło się także kilka screenów pakietu Office Mobile we wszystkich trzech wersjach (iPhone, Android i iPad), jednak na ich podstawie nie można wysnuć innych szczegółowych informacji. Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie w sprawie pakietu Office Mobile, który ma się ukazać już na początku przyszłego roku.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *