Adobe podłączy aktualizacje Flasha do comiesięcznej paczki poprawek od Microsoftu

Choć w wielu przypadkach – przywołując naprędce przykład Apple – odchodzi się od oprogramowania Flash na rzecz innych rozwiązań, Adobe usilnie stara się udowodnić przydatność i funkcjonalność Flash Playera w środowisku Windows. Wydawca Flasha wspólnie z firmą Microsoft opracował rozwiązanie dla technologii Flash w przeglądarce Internet Explorer 10 dla systemu Windows 8 bez potrzeby instalowania dodatkowej wtyczki. Wraz z premierą Windows 8, pojawiły się obawy, że Flash i Internet Explorer nie będą otrzymywać aktualizacji w tym samym czasie.

Ostatecznie wydaje się jednak, że problem został rozwiązany. Computerworld.com cytuje reprezentanta Adobe: poczynając od następnej aktualizacji zabezpieczeń programu Flash Player, planujemy wydawać regularnie zaplanowane aktualizacje dla programu Flash Player podczas “Patch Tuesday” – czyli comiesięcznych aktualizacji oprogramowania i systemu Windows wydawanych przez Microsoft. Najbliższy “Patch Tuesday” nadejdzie 13 listopada.

Andrew Storms, dyrektor nCircle Security twierdzi, że zmiany były nieuniknione i potrzebne firmie Adobe, która wcześniej wprowadzała aktualizacje Flash bez jakiegokolwiek klucza. Storms ocenił zmiany stwierdzeniem: “Microsoft i Adobe oficjalnie biorą ślub.”

Cytowany przez media rzecznik Microsoft powiedział: Nasi klienci zdecydowanie preferują przewidywalną kadencję aktualizacji zabezpieczeń. Dążymy do uhonorowania ich preferencji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *