Microsoft rozwija w tajemnicy alternatywny system operacyjny

Pod koniec października Microsoft wydał dwie nowe wersje systemu operacyjnego Windows: Windows 8 dla urządzeń z procesorami Intela i AMD oraz Windows RT dla układów ARM. Okazuje się jednak, że firma równolegle prowadzi prace nad nowym systemem operacyjnym, który nie jest oparty na jądrze systemu Windows. Zgodnie z informacjami opisanymi przez ZDNet, projekt nazywa się Midori i powstaje “w tajemnicy” już od kilku ładnych lat.

Przez wiele lat nie padło choć jedno słowo na temat prac oraz zastosowań Midori. Microsoft przerwał milczenie podczas konferencji OOPSLA w październiku. Wzmianka na temat alternatywnego systemu pojawiła się w dokumencie “Uniqueness and Reference Immutability for Safe Parallelism.”

Nasz system jest wzorcem prototypu rozszerzenia do C#, które jest używane przez zespół Microsoft. Opisujemy doświadczenia budowania dużych systemów z wykorzystaniem tego rozszerzenia.(…) Źródłowy wariant tego systemu, jako rozszerzenie do C#, jest wykorzystywany w dużym projekcie Microsoft, jako podstawowy język programowania.

Jak widać, opis stanowią pojedyncze zdania, z których trudno cokolwiek wnioskować na temat projektu. Ponieważ jednak “Midori” opracowywano już od kilku lat, a pojawił się dowód na praktyczne zastosowanie systemu, prawdopodobnie za jakiś czas pojawią się kolejne wyjaśnienia na temat alternatywy dla Windows.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *