Patch Tuesday z trzema krytycznymi aktualizacjami dla Windows 8

Minęły dwa tygodnie od premiery Windows 8 i Windows RT. W przyszłym tygodniu, oba systemy operacyjne otrzymają swoje pierwsze aktualizacje zabezpieczeń jako część comiesięcznych aktualizacji produktów Microsoft “Patch Tuesday”. Microsoft wydał alert dotyczący poprawek na stronie biuletynu zabezpieczeń. Wiadomo już, że zaplanowana na 13 listopada paczka będzie zawierać sześć odrębnych aktualizacji i naprawi 19 problemów dotyczących różnych produktów Microsoft.

Trzy z aktualizacji dotyczą 32- i 64-bitowych wersji systemu Windows 8, wszystkie są opisane jako “krytyczne”. Dwie aktualizacje dotyczą również systemu Windows RT – obecnie na tablecie Microsoft Surface. Jedną z łatek określono jako “krytyczną”. Druga jest po prostu “ważna”.

Tradycyjnie, szczegółowe informacje na temat aktualizacji nie zostaną ujawnione, dopóki same łatki nie zostaną udostępnione do pobrania. W zeszłym tygodniu, francuska firma VUPEN stworzyła exploita Windows 8, jednak nie podzieliła się “znaleziskiem” z Microsoft. Nie wiadomo, czy ta luka doczeka się poprawki w ramach Patch Tuesday.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *