Apki mobilnego pakietu biurowego Office zostaną zastąpione jedną aplikacją

MS Office

Wygląda na to, że wkrótce czeka nas całkiem przyjemna rewolucja w zakresie aplikacji na system Android dostarczanych przez Microsoft. Mowa o najpopularniejszym na świecie pakiecie biurowym Office, który w najbliższym czasie zostanie przeprojektowany. Jeśli lubicie korzystać z apek giganta z Redmond, ale kilka różnych ikon na pulpicie to dla Was za dużo, mamy dobre wieści.

Microsoft Office Mobile to aplikacja dobrze znana użytkownikom wybranych smartfonów Samsunga. W ramach umowy partnerskiej na urządzeniach tego producenta preinstalowany jest pakiet Office, zawierający Worda, Excela i PowerPointa. Wszystkie te aplikacje da się uruchomić z poziomu pojedynczego narzędzia. Dziennikarze serwisu ZDNet powołując się na swoje źródła donoszą, że apka o nazwie kodowej “Unity” trafi wkrótce na wszystkie smartfony i tablety z Androidem oraz urządzenia z systemem iOS.

Office Mobile przyniesie nie tylko usprawnienie w postaci mniejszej liczby ikon, ale także mniejszego zapotrzebowania na zasoby, które wykazywała będzie pojedyncza aplikacja. Nowe narzędzie będzie nieco uboższe w funkcje, ale pozwoli ono wyświetlać oraz w podstawowy sposób edytować dokumenty w kompatybilnych formatach. Wiemy na pewno, że apka będzie darmowa, także dla osób bez aktywnej subskrypcji Office 365.

Podobny ruch amerykańska firma może wykonać wkrótce na komputerach osobistych, gdzie wszystkie narzędzia będzie można uruchamiać z poziomu jednego programu. Szczegóły na temat nowego rozwiązania poznamy z pewnością na konferencji Ignite w listopadzie.

Źródło: ZDNet, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *