Aplikacja Twój telefon coraz bardziej “integruje się” z Windows 10

Twój telefon

Wygląda na to, że w końcu się doczekaliśmy. Aplikacja Twój telefon dostępna na systemy Windows 10 oficjalnie otrzymała jeszcze głębszą integrację ze smartfonami. Najnowszy Windows 10 Insider Preview Build 18999 zawiera funkcję odbierania i nawiązywania połączeń głosowych ze smartfonu z poziomu komputera.

Nowa opcja w ramach coraz intensywniej rozwijanej aplikacji dostępna będzie dla wszystkich użytkowników smartfonów z systemem Android 7.0 lub nowszym. Wystarczyło będzie zainstalować na komputerze aplikację Twój telefon oraz na smartfonie analogiczną aplikację, a następnie aktywować Bluetooth.

Nawiązywanie i odbieranie połączeń jest możliwe z poziomu listy kontaktów oraz wbudowanego w aplikację dialera. W razie chęci odrzucenia połączenia można przekierować dzwoniącego na pocztę głosową lub wysłać mu w odpowiedzi krótką wiadomość tekstową. Historia połączeń synchronizowana będzie na bieżąco pomiędzy smartfonem i komputerem.

Funkcja dopiero raczkuje w buildzie dostępnym dla członków programu Windows Insider i jej wdrożenie do stabilnej wersji systemu zajmie najpewniej jeszcze kilka miesięcy. Z podobnej funkcji odbierania i wykonywania połączeń użytkownicy komputerów Mac od Apple mogą już korzystać od dawna.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *