Windows 10 1803 (April 2018 Update) wkrótce bez wsparcia

Windows 10

Wiele osób z różnych powodów decyduje się zostawać przy starszych wersjach systemów. Nie mówię tu nawet o użytkownikach komputerów osobistych korzystających jeszcze z Windowsa XP lub Windowsa 7, ale tych, którzy postanowili nie aktualizować Windowsa 10 do najnowszej wersji Windows 10 1903. Osoby użytkujące system Windows 10 w wersji 1803 powinny rozważyć jego uaktualnienie.

Windows 10 1803 (April 2018 Update) utraci wsparcie już 12 listopada i nie będzie więcej otrzymywał kolejnych poprawek. Firma Microsoft zaczęła wyświetlać stosowne ostrzeżenia w sekcji Windows Update na właściwych komputerach. Jeśli aktualizacja nie pojawiła się u Was jeszcze w tym miejscu – powinna, o ile wyszukacie ją ręcznie.

Na tę chwilę istnieją w teorii dwie opcje aktualizacji – do wersji 1809 lub 1903, czyli najnowszej. Druga z nich powinna być już dostępna dla wszystkich urządzeń, ale Microsoft wciąż blokuje ją na niektórych komputerach w razie wykrycia nieprawidłowości. Jeśli pomimo wszelkich starań nie widzicie wariantu 1903 na liście, musicie poczekać lub ewentualnie skorzystać z tej metody.

Aby sprawdzić wersję systemu, należy kliknąć w Menu Start, wybrać Ustawienia, a w pasku wyszukiwania wpisać “informacje o komputerze”. Następnie przewinąć otwarte okno w dół i odczytać wersję systemu z sekcji “Specyfikacja systemu Windows”.

Warto wiedzieć, że w drodze jest już kolejna łatka. Windows 10 19H2 to najnowsza “duża” aktualizacja, która wdrożona zostanie “po cichu”, przy okazji kumulatywnych poprawek, być może jeszcze dziś. Nie przyniesie ona żadnych większych zmian.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *