Microsoft patentuje matę VR..

Mata VR

Technologia VR nadal znajduje się w powijakach i właśnie z tego powodu świetnie jest słyszeć wieści o rozwoju tejże dziedziny. Jak się okazuje, Microsoft planuje nieco rozbudować swój asortyment akcesoriów wirtualnej rzeczywistości o.. matę podłogową ze specjalnymi czujnikami. Wszystko w celu zwiększenia immersji.

Za każdym razem, kiedy widzę informacje dotyczące nowinki technologicznej związanej z VR, to przypominają mi się filmy sci-fi, gdzie wirtualna rzeczywistość stoi na szalenie wysokim poziomie. Koncerny zbliżają się centymetrami to tej wymarzonej wizji przyszłości i nawet jeśli idzie to dosyć niezdarnie i powoli – świetnie, że w ogóle coś się w temacie VR rusza.

Jak zauważył portal Variety, gigant z Redmond opublikował wniosek patentowy dotyczący maty podłogowej wyznaczającej swego rodzaju granicę przestrzeni do zabawy. Na poniższej grafice widzimy jak mógłby działać nowy wynalazek. Użytkownik chodząc po powierzchni maty aktywowałby specjalne czujniki, a te wysyłałyby informację zwrotną do systemu. Oczywiście nie mówiąc już o wibracjach.

Źródło: Variety  / Microsoft

Czy tego typu „zabawka” ma rację bytu? Z pewnością znajdzie się wąskie grono odbiorców, które będzie z niecierpliwością wyczekiwać daty premiery maty (mowa o przeciętnych, domowych konsumentach) – ale chyba nie o to tu chodzi. Nie da się wyzbyć wrażenia, że patent Microsoftu to po prostu zwykły eksperyment mający na celu wypróbowanie czegoś nowego jeśli chodzi o technologię wirtualnej rzeczywistości. Powodzenie projektu jest kwestią drugorzędną.

Źródło: Variety, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *