Windows 10 Build 18995 zawiera kilka ciekawych elementów z aktualizacji 20H1

Windows 10 20H1

Microsoft udostępnił najnowszą kompilację systemu Windows 10 członkom programu Insider zaliczających się do kręgu Fast. Pierwsze osoby mogą już testować Windows 10 Build 18995, który zawiera wiele ciekawych elementów z aktualizacji 20H1 planowanej na wiosnę 2020 roku. Do wcześniej podejrzanych nowości (lista jest długa) dołączyły co najmniej dwie, które zasługują na uwagę.

Przede wszystkim, firma Microsoft wprowadza nową opcję logowania w Trybie Awaryjnym. Obecnie w stabilnej wersji systemu jedynym sposobem na uzyskanie akcesu jest podanie swojego hasła. Jeśli to jest skomplikowane, to cóż.. możecie stracić całkiem sporo czasu przywracając swój komputer “do żywych”. Nowa komplikacja Windows 10 Build 18995 wprowadza możliwość logowania za pomocą kodu PIN dzięki Windows Hello. Funkcję należy na tę chwilę aktywować w ręce w menu Ustawienia -> Konta -> Opcje logowania.

Pokaźny zestaw poprawek otrzymała aplikacja Twój telefon. Użytkownicy najnowszych smartfonów Samsunga mogą obsługiwać swoje urządzenia za pomocą komputera, z poziomu klawiatury i myszy. Wszyscy użytkownicy praktycznego narzędzia otrzymali możliwość odczytu poziomu naładowania baterii w aplikacji. Więcej na temat nowej aplikacji można przeczytać w tym miejscu.

To wszystko? Nie, lista drobnych poprawek jest bardzo długa i przejrzeć ją możecie na blogu Windows.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *