Sporo ciekawych zmian i nowości pojawiło się w Windows 10 Insider 20H1 (18963)

Windows 10

Miesiąc temu informowaliśmy Was, że już teraz można sprawdzić zmiany, które przyniesie Windows 10 April 2020 Update. Aktualizacja o nazwie kodowej 20H1 przeznaczona jest przede wszystkim dla uczestników programu Insider – zaawansowanych użytkowników oraz testerów. Doczekała się ona właśnie nowej kompilacji i musimy przyznać, że Build 18963 imponuje liczbą nowości.

Co nowego w Windows 10 Insider Preview Build 18963 (20H1)?

Pomiar temperatury GPU z poziomu Menadżera Zadań

Pomiar temperatury GPU

Od teraz do pomiaru temperatury karty graficznej nie będzie potrzebna żadna dodatkowa aplikacja. W nowej aktualizacji temperaturę pracy rdzenia GPU użytkownicy będą mogli sprawdzić w Menadżerze Zadań. Oczywiście w ten sposób będzie można było uzyskać odczyt jedynie z dedykowanej karty graficznej. 

Możliwość zmiany nazw wirtualnych pulpitów

Funkcja wirtualnych pulpitów pozwala na wygodną organizację pracy na komputerze – przydaje się choćby w trakcie przedstawiania kilku różnych prezentacji i sprzyja wielozadaniowości. Od korzystanie z tej funkcji będzie jeszcze wygodniejsze, bowiem każdy z pulpitów może otrzymać własną nazwę – można w nich zamieszczać nawet emoji. Nazwy zostają zachowane nawet po restarcie komputera.

Funkcja wirtualnych pulpitów

Jak włączyć wirtualny pulpit w Windows 10? Wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy Win + Tab. Sprawdźcie sami. 

Wygodniejsze zarządzanie funkcjami opcjonalnymi w menu Ustawień

Zarządzanie funkcjami opcjonalnymi

Microsoft wysłuchał opinii użytkowników i postanowił zmienić wygląd sekcji “Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi” w menu Ustawień. Pojawiło się tam choćby wielokrotne zaznaczanie, pozwalające na instalację wielu funkcji na raz, możliwość lepszej organizacji list i poprawiona nawigacja. Nowość dostępna jest dla połowy uczestników programu Insider w Fast Ring.

Zmiana szybkości kursora myszy w Ustawieniach

Ustawienia myszy

Do menu Ustawień zawitała w końcu możliwość zmiany szybkości ruchu kursora na ekranie. Da się do niej uzyskać dostęp przechodząc do sekcji Mysz w podmenu Urządzenia, dostępnego w Ustawieniach. Wkrótce pojawi się więcej opcji zwiastujących pełną integrację Panelu Sterowania z Ustawieniami.

Notatnik aktualizowany przez Microsoft Store

Tak, tak, to nie żart. Uwielbiany od ponad 30 lat program otrzymał ostatnio kilka praktycznych usprawnień. Począwszy od Buildu 18963 program będzie automatycznie aktualizował się poprzez Sklep Microsoftu. Dzięki temu aktualizacja programu następowała będzie szybciej, gdyż gigant z Redmond nie będzie musiał czekać na nią do kolejnych aktualizacji systemu. 

Zmiany w obrębie obrazka profilowego na koncie użytkownika

Zmiana drobna, ale dostrzegalna. Od teraz wybrany przez użytkownika systemu obraz profilowy konta pojawiał się będzie w znacznie większej liczbie aplikacji, części systemu i stronach Microsoftu. Do tej pory w różnych miejscach widniały nawet cztery różne awatary użytkownika. Zdjęcie profilowe można ustawić z poziomu menu:

Ustawień -> Konta -> Twoje informacje -> Utwórz awatar.

Ulepszone wyszukiwanie

Windows 10 całkiem nieźle radzi sobie z wyszukiwaniem treści w obrębie systemowej wyszukiwarki. Teraz będzie działał jeszcze lepiej, a nowy wiersz “Powiązane” da wgląd w to, dlaczego na szczycie wyników pojawiła się dana propozycja. 

Ulepszone wyszukiwanie

Oczywiście nie zabrakło całej masy innych drobnych usprawnień i poprawek. Ich pełną listę znajdziecie na blogu Windows.

Źródło: Blog Windows via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *