Odświeżona aplikacja iCloud pojawiła się w Sklepie Microsoftu

iCloud Windows

Apple bez wcześniejszych zapowiedzi ani innych informacji udostępniła w Sklepie Microsoftu odświeżoną aplikację iCloud. Użytkownicy wykorzystujący sprzęty z jabłkiem w logo oraz komputery z systemem Windows będą mogli od teraz przesłać pliki w znacznie wygodniejszy sposób: program przyda się najbardziej osobom posiadającym iPada. 

Nowa wersja aplikacji pozwala na bezproblemową synchronizację zdjęć w chmurze, synchronizację kontaktów, kalendarza, przypomnień oraz zakładek z przeglądarki Safari. Najważniejszą zmianą jest jednak możliwość korzystania z iCloud tak samo, jak ma to miejsce w przypadku programów takich, jak Google Drive, Dropbox czy Microsoft OneDrive. iCloud dostępne jest z poziomu paska ustawień w eksploratorze Windows. Każda z osób będzie mogła wybrać, które pliki i foldery będą dostępne offline, a które będą synchronizowały się w czasie rzeczywistym. 

iCloud – Windows

W chmurze iCloud użytkownicy mają dostęp do 5 GB darmowego miejsca na dane. Każde zwiększenie tej pojemności wiąże się z koniecznością zapłacenia odpowiedniego, miesięcznego abonamentu. Dla 50 GB jest to 3,99 zł, a za 200 GB trzeba zapłacić już nieco ponad 10 złotych miesięcznie. Apple nie dodaje również żadnych bonusów przy zakupie kolejnego urządzenia lub podczas dzielenia planu z członkami rodziny. 

Pojawienie się nowej wersji iCloud w Sklepie Windows wskazuje na to, że Apple współpracuje na bieżąco z Microsoftem, aby ułatwić użytkownikom wykorzystanie platformy niezależnie od tego, jaki sprzęt zdecydują się oni wybrać. Warto wspomnieć, iż jakiś czas temu Microsoft wprowadził przeglądarkę Edge dla macOS oraz aktywnie rozwija pakiet Office 365 zarówno na sprzęty z iOS, jak i macOS. 

Konfigurowanie iCloud na komputerze z Windows

Źródło: Apple via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *