Xbox Game Pass Ultimate: czy naprawdę się opłaca?

Game Pass Utlimate

Od czasu swojej premiery, usługa Xbox Game Pass rozrosła się znacznie, a do konsolowej wersji dołączyła właśnie wersja na komputery osobiste. Ile to wszystko kosztuje i czy naprawdę się opłaca? Sprawdźmy to!

Xbox Game Pass – plany

Game Pass na konsolę

Wersja na konsole kosztuje niezmiennie 40 zł, a biblioteka gier już dawno znacznie przekroczyła liczbę 100. Co miesiąc Microsoft dodaje do niej nowe, świetne tytuły, więc na różnorodność nie możemy narzekać. Jeśli ktoś jest tak zwanym weekendowym graczem i nie ma wewnętrznego przymusu do grania w najnowsze tytuły w dniu premiery, to jest to świetne rozwiązanie. 

Game Pass na komputer

Nowość – od teraz Netflixem dla graczy mogą się cieszyć również przedstawiciele PC Master Race :). Tutaj również mamy do dyspozycji ponad 100 gier, a ich pełną listę znaleźć można tutaj. Ale najlepsze jest to, że usługa ta kosztuje obecnie.. jedyne 18.99 zł! Jest to promocyjna cena z okazji wersji beta usługi i prawdopodobnie finalnie zostanie ona zrównana z wersją konsolową. 

Xbox na wypasie – Xbox Game Pass Ultimate

No dobra, ale żeby cieszyć się rozgrywką multiplayer, nadal potrzebujemy subskrypcji Xbox Live Gold. Daje ona też dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i regularną dostawę fajnych gier, które są przypisywane do naszego konta na stałe. No i nie jest wykluczone, że korzystamy zarówno z konsoli, jak również komputera i na obu urządzeniach chcemy mieć dostęp do biblioteki Game Pass. 

Dla takich użytkowników Microsoft przygotował pakiet na tak zwanym wypasie – Xbox Game Pass Ultimate. Za 54,90 zł dostajemy dostęp do obu wersji Xbox Game Pass (PC i konsole) oraz subskrypcję Xbox Live Gold. To naprawdę świetna oferta! Prosta matematyka potwierdza, że kupując te usługi w pakiecie, w naszej kieszeni zostaje pod 30 zł. Naprawdę warto to sprawdzić bo pierwszy miesiąc kosztuje teraz zaledwie 4 zł.

Szykuje nam się prawdziwa rewolucja w gamingu

Microsoft bardzo rozwija swoje usługi gamingowe, a to dopiero początek. Już w październiku będziemy mogli sprawdzić jak działa Xbox xCloud, czyli chmurowa usługa streamowania gier. Będzie to prawdziwy game-changer. Pierwsze wrażenia uczestników konferencji, którzy mieli okazję sprawdzić działanie tej usługi, są naprawdę pozytywne.

Konsola i komputer gamingowy przestaną być jedynymi urządzeniami, które będą się nadawać do gry. Zresztą bardzo wyraźnie podkreślił to Phil Spencer podczas swojego wystąpienia na E3 – Granie jest dla każdego, zawsze i wszędzie. Taka nas czeka przyszłość gamingu i nie mogę się jej doczekać. 

Najważniejsze pytanie brzmi następująco – Ile to będzie kosztować?

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *