Aplikacja Microsoft Teams z kolejnymi nowościami

Microsoft Teams

Platforma Microsoft Teams otrzymała aktualizację, która wprowadza między innymi możliwości ustawienia dowolnego wirtualnego tła za naszymi plecami w obrazie z kamerki internetowej.

Chociaż oprogramowanie nie pozwala jeszcze na wgranie do aplikacji własnych zdjęć, które miałyby stać się tłem obrazu z kamerki (ta opcja ma pojawić się w przyszłości), program oferuje kilka swoich. Z jednego z takich obrazów można skorzystać zamiast z funkcji rozmazywania tła, bazującej na systemie sztucznej inteligencji i dostępnej w aplikacji już od dłuższego czasu.

Microsoft Teams - tło
Wirtualne tło, efekty – Microsoft Teams

Najnowsza wersja Microsoft Teams posiada już też zapowiedzianą w ubiegłym miesiącu ikonę podniesienia ręki. Kliknięcie w nią oznacza zasygnalizowanie innym uczestnikom wirtualnego spotkania, iż macie coś ważnego do powiedzenia. Ta funkcja powinna okazać się szczególnie przydatna podczas konferencji odbywających się z udziałem wielu osób.

Ostatnią z nowych, już dostępnych w programie Microsoftu opcji, jest możliwość zakończenia spotkania przez jego organizatora jednym kliknięciem. Podobno wprowadzenia tej funkcji szczególnie życzyli sobie korzystający z platformy nauczyciele. Aż dziwne, że dotychczas aplikacja jej nie posiadała.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa Microsoft stale się nieustannie rozwijać aplikację Microsoft Teams, spełniając potrzeby jej rosnącej liczby użytkowników. Jeszcze w tym miesiącu program ma umożliwić im pobieranie specjalnych raportów dotyczących wirtualnych spotkań, z których dowiedzą się, kto w nich uczestniczył oraz kiedy poszczególni uczestnicy do nich dołączyli i je opuścili. Jeszcze w tym roku aplikacja ma otrzymać też funkcję automatycznego tłumienia hałasów w tle, bazującą na sztucznej inteligencji. Dzięki niej użytkownicy powinni być słyszani nawet jeśli postanowią dyskretnie sięgnąć ręką do paczki chipsów czy w przypadku, gdy towarzyszyć im będą głośne zwierzęta i dzieci.

Microsoft Teams można pobrać m.in. w tym miejscu.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *