Aplikacja SkyDrive dla Windows 8 wciąż bez możliwości zmiany domyślnego folderu

Microsoft forsuje swoją usługę przechowywania danych w chmurze gdzie tylko się da. Wraz z aktualizacją Windows 8.1 przyszła jeszcze większa integracja systemu z dyskiem sieciowym. Jak się jednak okazuje, użytkownicy korzystający z aplikacji dedykowanej Windows 8 (a także 8.1) wciąż borykają się z problemem braku możliwości zmiany domyślnej ścieżki folderu.

O ile w aplikacji desktopowej nie ma najmniejszego problemu ze zmianą domyślnego folderu, tak w przypadku wersji kafelkowej czynność ta jest po prostu niemożliwa. Spore grono użytkowników skarżyło się na tę sytuację na oficjalnym forum. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele Microsoftu – „przenoszenie folderu SkyDrive jest aktualnie niemożliwe, jednakże w przyszłości chcielibyśmy zaimplementować taką funkcję”. Kilka dni później pojawiła się również odpowiedź innego dewelopera – „Z oczywistych względów nie możemy obiecać implementacji tej funkcji w przyszłych aktualizacjach. Może to być trudniejsze, niż początkowo przewidywaliśmy. Aktualnie zespół pracuje nad usterkami o wyższym priorytecie. Uwierzcie mi jednak, mamy świadomość istnienia potrzeby zmiany domyślnego folderu”.

Zdaje się zatem, że programistów odpowiedzialnych za aplikację SkyDrive przerosła sytuacja i nie mogą sobie poradzić z drobną poprawką, umożliwiającą zmianę folderu. A może będzie to jedna z głównych i krzykliwych zmian w aktualizacji Windows 8.2, biorąc pod uwagę zmianę polityki wydawniczej Microsoftu?

A tak bardziej na poważnie – brak mi po prostu słów.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *