Światowe Finały Imagine Cup z udziałem 3 polskich drużyn rozpoczęte

Dziś w Petersburgu rozpoczynają się światowe finały największego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2013. Silna reprezentacja trzech drużyn z Polski już jest na miejscu, aby zmierzyć się z przedstawicielami 68 innych krajów i zawalczyć o najwyższe nagrody w historii konkursu, o łącznej wartości ponad miliona dolarów.

Tegoroczna, 11. edycja Imagine Cup spotkała się z największym w historii zainteresowaniem studentów, zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku. Do finałów zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów z całego świata. 305 młodych innowatorów przyjechało do Petersburga, aby rywalizować o nagrody pieniężne o łącznej wartości miliona dolarów oraz o szereg dodatkowych nagród i wyróżnień od sponsorów.

Udział w finałach konkursu Imagine Cup to niepowtarzalna okazja dla studentów z całego świata do zaprezentowania autorskich innowacyjnych projektów z wykorzystaniem najnowszych technologii i zmierzenia się z innymi drużynami. To także ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia, realizację marzeń, a także na zwiększenie swoich szans na sukces na rynku pracy.

Polskę w Petersburgu reprezentują aż trzy zespoły. Zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z projektem Multiboard – platformą do grania w gry planszowe w wersji elektronicznej w kilka osób jednocześnie. Zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z projektem COPE – platformą informatyczną umożliwiającą koordynację osób uczestniczących w dowolnej akcji i zwiększając przewagę informacyjną tych jednostek. Ostatni z polskich zespołów, WeRule z Politechniki Gdańskiej, zaprezentuje się z projektem Modern Drug Test (aplikacja na urządzenia mobilne sprawdzającą czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków).

Imagine Cup 2013

Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona według nowych, odświeżonych zasad. W ramach 3 głównych kategorii: Gry, Innowacje i Projekty Społeczne zadaniem studentów było opracowanie autorskiego pomysłu w oparciu o rozwiązania technologiczne Microsoft. Oprócz tego odbywały się tzw. Challenges online, koncentrujące się na konkretnych technologiach i platformach: Aplikacje Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone. Drużyna z Poznania pretenduje to zwycięstwa w kategorii Innovation, zaś drużyny z Warszawy i Gdańska zakwalifikowały się do ścisłej czołówki dzięki udziałowi w Windows Phone Challenge.

Polscy studenci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach Imagine Cup. Do tej pory aż 21 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych, 8 drugich i 6 trzecich miejsc.

Transmisję z Petersburga można oglądać każdego dnia finałów pod tym linkiem. Gala finałowa, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy we wszystkich kategoriach, rozpocznie się 11 lipca o godzinie 15:30 polskiego czasu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *