Aplikacja Viber dla Windows Phone w fazie Beta

Viber to usługa bardzo zbliżona do tego co oferuje popularny Skype. Pozwala ona na prowadzenie bezpłatnych rozmów z innymi użytkownikami przy użyciu łączności 3G oraz WiFi. Jej siła tkwi w dostępności na różne platformy – iOS, Android oraz BlackBerry. Nie dziwi zatem fakt, że jej twórcy postanowili przygotować również wersję dla posiadaczy telefonów z Windows Phone 7.

Obecnie aplikacja jest dostępna w wersji Beta i nie pozwala jeszcze na wykonywanie połączeń głosowych. Można natomiast spróbować obniżyć koszty wiadomości tekstowych, bowiem twórcy zaimplementowali już funkcję wysyłania ich pomiędzy użytkownikami aplikacji Viber na różnych systemach operacyjnych. Dodatkowo obsługiwane są inne komunikatory, takie jak na przykład Palringo. Minusem aplikacji jest to, że nie działa ona obecnie w tle. Oferuje natomiast funkcję powiadomień Push, która w pewnym stopniu niweluje ten brak.

Szacuje się, że z Viber korzysta obecnie 70 milionów użytkowników. Wersję dla Windows Phone można pobrać z Windows Phone Marketplace.

Źródło: AllAboutWindowsPhone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.