Nowa aplikacja Nokii dla Windows Phone

Deweloperzy odpowiedzialni za aplikacje Nokii dla systemu Windows Phone nie próżnują. Cały czas rozwijają swoje dotychczasowe programy oraz systematycznie dodają do portfolio nowe. Tym razem w deweloperskim kanale dystrybucji udostępnili oni nowy produkt – Nokia City Lens, który w praktyce wykorzystuje możliwości tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Nokia City Lens Augmented Reality Browser, bo tak brzmi pełna nazwa aplikacji, pozwala na nałożenie rozszerzonej rzeczywistości na obraz pobierany z kamery telefonu. Użytkownik może nakierować swój aparat na budynki, a telefon nałoży na nie ikonki, reprezentujące instytucje, które się w nich znajdują. Dzięki temu można nie tylko łatwiej dotrzeć do poszukiwanego miejsca, ale również poznać opinie klientów na jego temat lub też poznać cennik usług.

W chwili obecnej program nie jest dostępny w Windows Phone Marketplace. Wersję Beta aplikacji można pobrać z serwerów Nokii. Należy jednak wcześniej założyć konto w serwisie.

Źródło: electronista

One thought on “Nowa aplikacja Nokii dla Windows Phone

  1. Dzieje się, przedwczoraj RIM ogłosił że nowy BlackBerryOS 10 będzie zintegrowany z Wikitude – jedną z wiodących społecznych przeglądarek AR.
    Tak więc wyścig trwa 🙂

    ————–
    warstwa.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.