Tablety Sony i LG z preinstalowanymi aplikacjami od Microsoftu

Microsoft ogłosił właśnie współpracę z kolejnymi producentami sprzętu, dzięki której aplikacje firmy trafią na jeszcze większą liczbę urządzeń. Samsung już od jakiegoś czasu preinstaluje oprogramowanie Microsoftu na swoich smartfonach i tabletach. Teraz do kolekcji dołączy m.in. Sony oraz LG.

Microsoft kontynuuje swoją strategię związaną z obecnością na wszystkich platformach mobilnych. Właśnie dlatego jakiś czas temu rozpoczął współpracę z Samsungiem, dzięki czemu południowokoreański gigant preinstaluje aplikacje Microsoftu na swoich urządzeniach. Jak się okazuje, był to dopiero początek globalnej ekspansji.

Microsoft poinformował na swoim blogu, że pakiet aplikacji będzie preinstalowany na tabletach aż 18 nowych producentów. Oprócz lokalnych firm znalazły się także takie, które działają na całym świecie – Sony oraz LG. Na liście jest także dobrze znane Polakom Prestigio.

O jakich aplikacjach mowa? Na tablecie znajdziemy między innymi Worda, Excela, PowerPointa, OneNote, OneDrive oraz Skype. Oprogramowanie to będzie dostępne na wszystkich nowych tabletach LG. Sony zamierza zaimplementować aplikacje w swoim najnowszym tablecie – Xperii Z4.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *